2020-08-15, šeštadienis, 04:38.     Šiandien Kalnujai saulė teka 06:08, leidžiasi 21:02, dienos ilgumas 14:54.

Kalnujiškių išvyką į Vilkaviškio rajoną

2016-10-06, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kalnujiškių išvyką į Vilkaviškio rajoną

Kaimo bendruomenė „Kalnujai“ įgyvendindami projektą „Ateitį kuriame patys“, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė, suorganizavo išvyką į Vilkaviškio rajoną.

 

Gausus būrys kalnujiškių spalio 1 dieną išvyko į Vilkaviškio rajono Virbalio bendruomenės amatų centrą „Virbalio vartai“. Vykdami turėjome keletą tikslų. Pirmiausia- tai kelionė padeda geriau pažinti žmones, patirti įspūdžiai sujungia juos, paskatina juos dalintis idėjomis siekiant bendrų tikslų.


   Antras svarbus tikslas, pasidomėti, kaip Virbalio bendruomenei pavyko sukurti veiklą, kuri pritraukia žmones ne tik iš Lietuvos, bet ir iš įvairių pasaulio kampelių. Ir trečias slaptas tikslas- pabandyti bent dalį to ką pamatėme pritaikyti ir Kalnujuose. Senųjų amatų centre dalyvavome edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Atrodo labai kasdieniška ir paprasta, nes kiekvienas kaime gyvenantis žmogus žino, kaip duona patenka ant mūsų stalo, tačiau Virbalio bendruomenės nariai visa tai geba pateikti subtiliai ir įdomiai. Spėjome, kuriam javų pėdui priklauso grūdai, susipažinome su senoviniais įrankiais. Išgirdome daug mįslių, patarlių, prietarų susijusių su duona. Dalyvavome duonos kepimo procese, patys formavome ruginės duonos kepalėlius. Išgirdome patarimų, kaip elgtis kepant duoną, kaip iškūrenti duonkepę krosnį. Kol kepė duonutė, visi galėjo pabandyti lieti žvakes, austi grindinius takus, vyti virves, minkyti molį, malti grūdus rankinėmis girnomis. Pasivaišinome suvalkiečių gaspadinių sūriu, sviestu, duona, pyragu, lašiniais ir dešra. Paragavome gėrimo, kuris gaminamas pagal slaptą ir seną vienos šeimos receptą iš trijų rūšių augalų šaknų ir vadinamas ,,Trejanka“. Buvome pamaitinti kugeliu. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Virbalio bendruomenės pirmininku dėl tolesnio bendravimo ir dalyvavimo bendruose projektuose. Lauktuvių parsivežėme po draugystės apyrankę, kurią nusivijome patys, žvakę ir ką tik iškeptą, pačių suformuotą duonutės kepaliuką.

 


   Kadangi kelionė toloka, reikėjo naudotis proga ir pamatyti kuo daugiau įdomių dalykų, todėl aplankėme Paežerių dvarą, kuris jau skaičiuoja 400 metų istoriją. Tai vienas gražiausių dvarų, Suvalkijoje. Gražiai suremontuotoje oficinoje įsikūręs Vilkaviškio krašto istorijos muziejus. Taip pat aplankėme Tautos tėvo Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabaliuose, pasivaikščiojome po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną.
 


Kaimo bendruomenės „Kalnujai“ tarybos narė Daiva Myniotienė

Contact formŠios dienos vardadieniai