2020-05-30, šeštadienis, 12:54.     Šiandien Kalnujai saulė teka 05:01, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 16:53.

Raseinių rajone įkurta dar viena saugi kaimynystė (3)

2014-02-19, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių rajone įkurta dar viena saugi kaimynystė

   Vasario 14-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis susitiko su Raseinių rajono, Kalnujų seniūnijos seniūne Regina Čepurnoviene ir šios seniūnijos iniciatyviais gyventojais, norinčiais rūpintis ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu bei burtis į saugios kaimynystės grupę.

 

    Prevencijos poskyrio viršininkas susitikimo metu kalbėjo, kad saugi kaimynystė pagrįsta paprastomis idėjomis ir vertybėmis, kurios priimtinos daugeliui žmonių. Svarbiausia susiburti su kaimynais, siekiant mažinti vietinį nusikalstamumą ir viešosios tvarkos pažeidimus, padaryti savo aplinką saugesne ir geresne vieta gyventi, dirbti, pramogauti, ilsėtis, žaisti. Saugi kaimynystė skirta ne tik nusikalstamumui mažinti, bet ir bendruomenės dvasiai ugdyti, geriems santykiams puoselėti. Ji suburia žmones bendram tikslui kovoti su nusikaltimais ir teisės pažeidimais, saugant vienas kito turtą. Šis  būdas siekti saugumo remiasi policijos ir gyventojų bendradarbiavimu ir yra pagrįstas kaimo bendruomenės, gatvės, namo ar kiemo kaimynų glaudžiu tarpusavio ryšiu.

 

    Policijos pareigūnas susirinkusiesiems paaiškino, kad savo saugumu suinteresuoti gyventojai saugios kaimynystės grupę įkuria, pasirašydami su policija bendradarbiavimo sutartį. Tokią kaimynystę įtvirtinę gyventojai budriai stebi savo gyvenamąją aplinką, pamatę ką nors įtartino, įspėja vieni kitus, prižiūri kaimynų namus šiems išvykus, netoleruoja KET pažeidimų, triukšmadarių, bet kokio su teisės aktais prasilenkiančio elgesio, o apie jiems žinomas nusikalstamas veikas ar teisės pažeidimus informuoja policiją.

 

     Pareigūnas pasidžiaugė, kad Raseinių rajono policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje šiuo metu yra įkurtos 24 saugios kaimynystės grupės, pasidalino sėkmingai veikiančių saugių kaimynysčių grupių gerąja patirtimi. Ten, kur kaimynai tarpusavyje keičiasi informacija, patys prižiūri savo teritoriją, nėra abejingi tam, kas vyksta už jų tvoros ir veikia išvien, nusikalstamumas mažėja, žmonės patiria mažiau žalos dėl vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų.

 

   Prevencijos poskyrio viršininkas susitikimo dalyvius supažindino su vykdomomis prevencinėmis priemonėmis, priminė turto apsaugos priemones, patarė saugoti konfidencialius asmens duomenis, informavo juos apie dažniausiai naudojamus sukčiavimo būdus, patarė kaip nuo jų apsisaugoti. Gyventojai dar kartą buvo perspėti, kad policijos pareigūnai, Valstybinės mokesčių inspekcijos, bankų darbuotojai ar kitų tarnybų tarnautojai, neskambina, nevaikšto pas gyventojus ir nereikalauja elektroninės bankininkystės slaptažodžių, prisijungimo kodų. Taip pat kalnujiškius perspėjo ir apie elektroninėje erdvėje slypinčius pavojus.

 

   Susitikimo dalyviai aktyviai diskutavo su pareigūnu, uždavė daug jiems aktualių klausimų. Susitikimo pabaigoje Kalnujų gyventojai apsisprendė įkurti saugios kaimynystės grupę, kurios pirmininku išrinko Valdą Mačiulį ir pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Susirinkusiems gyventojams buvo įteikta metodinė medžiaga apie saugios aplinkos kūrimą, išdalinti informaciniai lankstinukai apie saugų elgesį gatvėje, apsaugą nuo vagysčių,  sukčiavimo būdus bei saugią kaimynystę.

 

 

 
 
Contact form

 

na 2014-02-19 20:24:02 IP: 78.62.76.225

taigi vietoje '' y ''įrašykite ''i'' raidę, pagaliau, neigi negėda viešame portale taip beraščiais pasirodyti xxi amžiuje.

 

nu ir 2014-02-19 12:51:59 IP: 77.90.99.62

Tam portalui klaidos ne naujiena :)

 

pastaba 2014-02-19 12:43:18 IP: 77.90.99.186

pavadinime yra klaidaŠios dienos vardadieniai